Praca IT


Oferty pracy

ikona filtrówFiltruj
Specjalista ds. Informatyki

Specjalista ds. Informatyki

od 5000 PLN
ikona firmy
20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej
ikona lokalizacjaPrzemyśl
administrowanie sieci
utrzymywanie sieci
Pełny etat
Umowa o pracę
Praca  stacjonarna
Z doświadczeniem
Specjalista e-commerce

Specjalista e-commerce

ikona firmy
B8 Recruitment
ikona lokalizacjaStalowa Wola
Pełny etat
Umowa o pracę
Praca  stacjonarna
Z doświadczeniem
Junior Web Developer Stalowa Wola

Junior Web Developer Stalowa Wola

ikona firmy
B8 Recruitment
ikona lokalizacjaStalowa Wola
Pełny etat
Umowa o pracę
Praca  stacjonarna
Junior

Praca w miastach

Praca IT

Praca w branży IT jest dynamicznym i szybko rozwijającym się obszarem, który oferuje szeroki wachlarz możliwości zawodowych. Pracownicy mogą zajmować się programowaniem, testowaniem oprogramowania, administracją systemów i sieci komputerowych, a także analizą danych i rozwojem sztucznej inteligencji. Wiele firm, zarówno tych małych, jak i dużych, szuka specjalistów, którzy pomogą im w transformacji cyfrowej i utrzymaniu konkurencyjności na rynku. W związku z tym, praca w IT jest często związana z wysokimi zarobkami oraz możliwościami ciągłego rozwoju i awansu zawodowego.

Stanowiska w branży IT

Praca w branży IT jest zróżnicowana i obejmuje wiele specjalizacji, co pozwala na rozwijanie kariery w różnych kierunkach. Zasadniczo można ją podzielić na kilka głównych obszarów: programowanie, administracja systemami, analiza danych, bezpieczeństwo IT, czy zarządzanie projektami. Najbardziej popularne stanowiska z tej branży to: 

  • Programista / Developer - ten zawód należy do najbardziej rozbudowanej gałęzi programowania. W ogólnym podziale możemy wyróżnić programistów backendowych, frontendowych i fullstack. Pierwsi znajdą oferty pracy w takich technologiach jak: PHP, Java, Python, języki C (C++, C#), SQL oraz wielu innych. Z kolei programiści frontend mogą liczyć na pracę w technologiach React, Angular, Vue, TypeScript, czy HTML i CSS. Ostatnia grupa, to tak naprawdę połączenie obu tych kierunków - programowanie w językach backendowych, jak i frontendowych.
  • Administrator systemów - specjaliści na tym stanowisku zajmują się głównie utrzymaniem ciągłości pracy infrastruktury informatycznej w firmie, niezbędnymi aktualizacjami, wdrożeniami użytkowników, czy migracją do nowych systemów. Często też dbają o kwestie cyberbezpieczeństwa, dbając o odpowiednie zabezpieczenie oprogramowania przed atakami. 
  • Tester aplikacji - to zawód, gdzie głównym zadaniem jest testowanie zaprogramowanego kodu / aplikacji i zgłaszanie ewentualnych błędów. Testerzy dzielą się na manualnych i automatycznych. W pierwszym przypadku nie ma tak wielu wymagań na stanowisko, jak przy drugich, gdzie potrzeba znać specjalne biblioteki do testowania oraz przynajmniej podstawy tworzenia kodu.
  • Analityk danych -  zajmuje się przetwarzaniem, analizowaniem i interpretowaniem zbiorów danych w celu wyciągania wniosków wspierających podejmowanie decyzji biznesowych. Wykorzystuje narzędzia statystyczne (np. Google Analytics), programistyczne i specjalistyczne oprogramowanie do analizy danych, a także tworzy raporty i wizualizacje danych, które pomagają firmom zrozumieć trendy i zachowania użytkowników. 
  • Project manager - to osoba odpowiedzialna za kierowanie projektem, czyli za planowanie i realizację prac zespołu, dążąc do zakończenia projektów zgodnie z ustalonymi celami, budżetem i harmonogramem. Dodatkowo, identyfikuje i rozwiązuje problemy oraz ryzyka, komunikując się z przełożonymi, aby informować ich o statusie projektu i działać zgodnie z celami biznesowymi firmy.

Uzupełnieniem działu IT są też pracownicy na stanowiskach: Grafik komputerowy, UI/UX Designer, Architekt oprogramowania (Software Architect), Specjalista ds. bezpieczeństwa aplikacji, DevOps Engineer, Scrum Master, czy osoby współpracujące z klientami w Helpdesk.